BigCarp Fishing

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Montáže na Boilies

Krátký tuhý návazec

Krátký tuhý návazec

Krátký návazec je v kombinaci s pevnou montáží ideální zbraň na opatrné ryby.

  • Návazec: tuhý monofil kolem 0,40 mm
  • Háček: podle nástrahy
  • Ryby: kapr
  • Nástraha: bolie, peleta

Tento návazec je určen pro pevné montáže do podmínek, kdy se kapři silně krmí na provnaděném místě, jen pomalu se pohybují s pysky přitisklými ke dnu a s jednotlivými sousty se často nezvedají nade dno. Pokud byste měli dlouhý návazec, trvalo by dlouho, než by se napnul a ryba by měla hodně času poznat zradu. Tuhý návazec zabezpečuje, že nástraha i háček vejdou do tlamy kapr ve správném směru a bude těžké je vyplivnout bez zachycení háčku. Tuhý vlasec plní úlohu rovnátka.
Původně se jako monofil používala Amnésie (název značky velmi tuhého "drátovitého" vlasce), nyní je větší výběr a lze použít např. silné fluorcarbonové vlasce, které jsou velmi průhledné a méně nápadné.

Postup

Na konci asi tak 30 cm dlouhého kousku vlasce bezuzlovým vázáním připevněte háček, úplně stejně jako s byste to udělali s pletenkou. Asi 5 až 8 cm od háčku udělejte smyčku (viz sekce uzly v tomto Atlasu montáží) ale pozor, předtím nejdříve na vlasec navlečte obratík a uzel prověďte s ním, aby nakonec byl obratlík navlečen ve smyčce. Tím vytvoříte na jinak neohebném tuhém návazci kloub, ve kterém se může návazec volně pohybovat. To by neplatilo, pokud byste obratík navázali obyčejným uzlem, návazec by z něj trčel jak struna naprosto nepředvídatelným směrem.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.